10 550 zł odszkodowania za wypadek na drodze

Okres jesienno-zimowy zbliża się coraz większymi krokami. Jest to czas, w którym kierowcy narażeni są na utrudnienia na drodze, spowodowane zmieniającą się pogodą. Muszą szczególnie uważać na ślizgą jezdnię i zadbać przede wszystkim o należyte przygotowanie samochodu do jazdy. Jednak ze statystyk wynika, że coraz więcej kierowców zostawia tę kwestię na ostatnią chwilę. Ślizga droga, gołoledź i brak wyobraźni powodują, że liczba wypadków drogowych w tym okresie znacznie wzrasta.
Z takim też problemem zgłosił się do nas pan Dominik, którego samochód uległ znacznym uszkodzeniom,  w wyniku kolizji drogowej. Tego dnia, jak zwykle jechał tą samą drogą do pracy. Był październik i ranki o tej porze roku były już wyjątkowo zimne. Droga była ślizga i niebezpieczna, zwłaszcza, że poprzedniego wieczoru padał deszcz. Pan Dominik jechał ostrożnie i nie spodziewał się tego, co za chwilę miało się wydarzyć.
Samochód jadący naprzeciwko, w wyniku nie zachowania należytej ostrożności wpadł w poślizg. Pan Dominik nie mógł już nic zrobić, gdyż prędkość pojazdu była zbyt duża i nie zdążyłby zjechać na bok. Tym samym doszło do zderzenia aut. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, jednak oba samochody odniosły liczne uszkodzenia. W wyniku całego zdarzenia, samochód pana Dominika nie nadawał się do dalszej jazdy.
Nasz Klient od razu wezwał policję na miejsce wypadku. Okazało się, że uszkodzeniu uległa cała konstrukcja samochodu i tym samym funkcjonariusze zmuszeni byli do zabrania dowodu rejestracyjnego samochodu. W konsekwencji pan Dominik nie miał jak wrócić do domu, oddalonego o 45 km. Zmuszony był do wezwania firmy holującej, pokrywając całą usługę z własnych pieniędzy.
Pan Dominik nie tracąc czasu postanowił od razu zgłosić się do naszej firmy po pomoc. Nasi specjaliści wystosowali do firmy ubezpieczeniowej pismo, z określeniem kwoty odszkodowania za szkody powstałe wskutek wypadku drogowego. Ubezpieczyciel  po rozpatrzeniu sprawy przyjął postawione warunki i tym samym wypłacił naszemu klientowi odszkodowanie w wysokości 10 550 zł, w którym uwzględnił także koszty holowania pojazdu. Dzięki pomocy naszej firmy pan Dominik uniknął kosztownego postępowania sądowego. Sprawa została zakończona pomyślnie, a kwota odszkodowania była satysfakcjonująca.
Jeśli Ty również uczestniczyłeś w wypadku drogowym, w którym Twoje auto uległo uszkodzeniom, warto zgłosić się do naszej firmy. Pomogę Ci sp. z o. o. to specjaliści z długoletnim doświadczeniem, korzy pomogą załatwić sprawę szybko i przede wszystkim z korzyścią dla swoich Klientów. Dzięki nam zaoszczędzisz swój czas. Załatwimy wszelkie formalności za Ciebie i wybierzemy jak najkorzystniejsze rozwiązanie.