Dostał za niskie odszkodowanie i wygrał w sądzie z Ubezpieczycielem.

Wypadek komunikacyjny w Ełku. Zderzenie dwóch samochodów na rondzie doprowadza do  uszkodzenia auta pana Krzysztofa. Rozpoczyna się długa i trudna walka o uzyskanie odszkodowania od firmy Ubezpieczeniowej, która znacząco zaniża kwotę świadczenia należnego poszkodowanemu. Pan Krzysztof decyduje się na walkę z Ubezpieczycielem przed sądem z pomocą i wsparciem adwokatów Pomoge Ci. Sp. z o. o. Walka kończy się sukcesem i wypłaceniem należnej kwoty dla poszkodowanego. Tak w wielkim skrócie można opisać historię pana Krzysztofa, który zdecydował się dochodzić swoich praw przed sądem.

Piękny, słoneczny czerwcowy ranek 2016 roku w Ełku. To był pierwszy dzień urlopu pana Krzysztofa, który niebawem miał wyruszyć w góry na dwutygodniowy wypoczynek razem z rodziną. Czekały go jeszcze ostatnie zakupy przed wyjazdem, dlatego też wczesnym rankiem postanowił podjechać do pobliskiego marketu. Nie spodziewał się, że już za chwilę będzie poszkodowanym w kolizji drogowej. Przejeżdżał właśnie przez rondo kiedy z prawej strony z dość dużą siłą uderzył w niego samochód. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uszkodzeniu- dość znacznemu- uległ natomiast samochód Pana Krzysztofa m. in. zderzak przedni,  błotnik przedni prawy, szyba, lusterko zewnętrzne. Poszkodowany postanowił natychmiast zgłosić likwidację szkody z OC sprawcy. Firma sporządziła protokół i kalkulację szkód, na podstawie których wypłacono kwotę 2554,15 zł. Suma okazała się znacząco zaniżona w odniesieniu do szkód, którym uległ samochód i tym samym Pan Krzysztof postanowił zatrudnić niezależnego rzeczoznawcę, który po dokładnej analizie wycenił koszt naprawy samochodu na kwotę 5572,33 zł. Ubezpieczyciel nie uznał wyższej kwoty i nie zgodził się na wypłatę różnicy w kwocie  3018,18 zł. Pan Krzysztof nie zastanawiając się długo postanowił walczyć o swoje prawa i zdecydował się wystąpić na drogę sądową. Zgłosił się do firmy Pomoge Ci. Sp. z o. o. gdzie wspólnymi siłami wywalczyliśmy to co bezspornie mu się należało.

W pierwszej kolejności zwróciliśmy uwagę na to, iż Ubezpieczyciel znacząco pomniejszył wartość szkody i co za tym idzie koszt naprawy samochodu. Kwota 2554,15 zł wypłacona panu Krzysztofowi starczyła jedynie na częściową naprawę uszkodzonego auta. Pozostałe części pojazdu nie zostały naprawione, co wiązało się z dalszą niezdolnością auta do jazdy. Ubezpieczyciel wyceniając szkodę nie uwzględnił wszystkich elementów, które uległy zniszczeniu a dodatkowo  zaniżył kwotę części, które wymagały wymiany, wliczając do kosztorysu jedynie tańsze a nie oryginalne zamienniki. Sąd przyznał rację poszkodowanemu zauważając, że firma Ubezpieczeniowa znacząco zaniżyła kwotę odszkodowania. Tym samym decyzją sądu wypłacono naszemu Klientowi  kwotę 3.018,18 zł a także  kwotę 1.942,00 zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Jak pokazuje powyższa historia, warto walczyć o swoje prawa przed sądem. Powszechnym zjawiskiem wśród firm ubezpieczeniowych jest zaniżanie kwoty odszkodowania, co w konsekwencji prowadzi do sytuacji, w której poszkodowany musi pokrywać część kosztów naprawy szkody z własnej kieszeni. Powierzając swoją sprawę Pomoge Ci Sp. z o. o. nasi Klienci mogą być pewni, że dokładnie przeanalizujemy każdy przypadek i dostosujemy indywidualną formę współpracy.