Odszkodowanie za samochód zaniżone o 8 747 zł!

Wielokrotnie wspominaliśmy już o tym, jak firmy ubezpieczeniowe rażąco zaniżają wysokość odszkodowania za szkody rzeczowe. Ubezpieczyciele starają się zaniżyć wartość takiego odszkodowania, odwołując się do różnych praktyk, wypracowanych i stosowanych przez lata. W wielu przypadkach działania te uchodzą im na sucho, jednak wiedza społeczeństwa i świadomość swoich praw w tego typu sytuacjach jest coraz większa. Z takim właśnie problemem zgłosił się do nas pan Darek.
Był wrześniowy ciepły poranek. Pan Darek jechał właśnie do pracy, kiedy niespodziewanie zza zakrętu wjechał wprost na niego inny samochód. Na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak samochód poszkodowanego nie nadawał się do dalszej jazdy. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległy drzwi tylne, zderzak, obudowa łożyska, kola, felga i opona. Pan Darek pomimo tak stresującej i nieoczekiwanej sytuacji zachował trzeźwy umysł i spisał wszystkie niezbędne dane aby móc ubiegać się o odszkodowanie.
Po zgłoszeniu roszczenia do ubezpieczyciela, celem likwidacji szkody z OC sprawcy, panu Darkowi wypłacone zostało odszkodowanie w kwocie 5,368 zł. Jednak nie była to wystarczająca suma, aby pokryć koszty naprawy samochodu. Poszkodowany na własny koszt zlecił ponowne wykonanie kalkulacji naprawy uszkodzeń, powstałych w wyniku kolizji niezależnemu rzeczoznawcy., który  oszacował koszty pełnej naprawy pojazdu na kwotę 11,196 zł. Była to zatem kwota ponad dwukrotnie wyższa niż ta, którą otrzymał od ubezpieczyciela.
Niestety mimo kilku prób polubownego załatwienia sprawy i dojścia do porozumienia, firma odszkodowawcza nie uznała reklamacji. Tym samym pan Darek zdecydował się skorzystać z usług naszej firmy, aby dochodzić swoich spraw przed sądem. Nasi specjaliści po zapoznaniu się z całą sprawą, doszli do wniosków, iż odszkodowanie za szkodę rzeczową zostało rażąco zaniżone. Co było tutaj głównym czynnikiem, który wpłynął na tak zaniżoną kwotę?
Jak w wielu innych tego typu przypadkach okazało się, że kalkulacja sporządzona przez rzeczoznawcę firmy odszkodowawczej została wykonana niedokładnie. Nasi specjaliści udowodnili przed sądem, iż osoba wykonująca kalkulację na zlecenie pozwanego przyjęła wartość 54,00 zł za roboczogodzinę pracy mechanika, podczas gdy średni rzeczywisty koszt jego pracy na rynku lokalnym wynosi 100 zł. W związku z tym kalkulacja pozwanego w tym zakresie została rażąco zaniżona.
Przedstawione przez naszych prawników dowody w sprawie i przemyślana taktyka, pozwoliły na wywalczenie wyższego odszkodowania. Pan Darek w ostateczności otrzymał od pozwanego 14.115,97 zł odszkodowania. Tym samym mógł naprawić samochód i przywrócić jego stan sprzed wypadku.
Jak widać powyżej, firmy odszkodowawcze stosują różne praktyki aby zaniżyć odszkodowanie. Pan Darek dzięki naszej pomocy wywalczył należne mu pieniądze. Jeśli Ty również potrzebujesz pomocy w takiej sprawie jak tak, zgłoś się do naszej firmy. Specjaliści pomogę Ci Sp. z o. o. udzielą rad i wskazówek a w razie konieczności będą również reprezentować Cie w sądzie. Warto zawalczyć o wyższe odszkodowanie.

 

 

 

 

 

 

*Wszelkie podobieństwa do autentycznych postaci, miejsc i zdarzeń są całkowicie przypadkowe.