Zaniżone odszkodowanie? Podpowiadamy jak nie dać się oszukać Ubezpieczycielowi część 3.

W poprzednich częściach mogliśmy już nieco bliżej przyjrzeć się technikom, jakie stosują Towarzystwa Ubezpieczeniowe, by obniżyć kwotę odszkodowania. To jednak nie wszystkie sztuczki stosowane przez Ubezpieczycieli. W tym wypadku, pole manewru okazuje się być dosyć szerokie. Poniżej przedstawiamy kolejne trzy sposoby, dzięki którym udaję się pomniejszych Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku.
Wartość samochodu- dlaczego taka niska?
Ubezpieczyciele wyceniając poniesioną szkodę korzystają zazwyczaj ze specjalnych programów. Wpisują w nich min. takie parametry jak chociażby markę samochodu czy rok produkcji. Mogłoby się zatem wydawać, że w tym przypadku zaniżenie odszkodowania jest raczej niemożliwe- to program oblicza za nas całkowitą kwotę. Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że firma ubezpieczeniowa wpisze niedokładne lub niepełne dane i wówczas wartość samochodu znacząco spada. Warto zatem zastanowić się nad wyborem niezależnego rzeczoznawcy przy kalkulacji szkody auta.
Średnie stawki robocizny
W kosztorysie wyceny szkody oprócz części niezbędnych do wymiany, uwzględnić należy również robociznę. Nikt przecież nie pracuje za darmo. Wiadomo, że ceny w warsztatach samochodowych mogą być różne, w zależności od renomy, czasu realizacji czy lokalizacji. W tym przypadku Ubezpieczyciele również mają swoje sposoby. Najczęściej podają stawki uśrednione, co jak się okazuje jest niezgodne z prawem. To poszkodowany ma prawo zdecydować, w którym warsztacie
jego auto będzie naprawiane.
Holowanie pojazdu po wypadku – kto zwróci koszt?
W sytuacji, kiedy pojazd nie nadaje się do jazdy, trzeba skorzystać z usług firmy holowniczej. Usługa taka powinna zostać wliczona w kwotę odszkodowania, jednak nie zawsze tak się dzieje. Ubezpieczyciele odmawiają ponoszenia kosztów w powyższej sytuacji, motywując swoją decyzje zbyt wysoką ceną – co nie zawsze jest zasadne. Poszkodowany często zostaje zabrany z miejsca zdarzenia do szpitala i decyzję o wyborze holownika podejmuje za niego policja. W tym przypadku odmowa wliczenia kosztów holowania do kwoty Odszkodowania jest bezpodstawna.
Uzyskanie Odszkodowania od firmy Ubezpieczeniowej okazuje się sprawą dość trudną i skomplikowaną w wielu sytuacjach. Nie znając zasad, którymi kierują się Towarzystwa, możemy zostać oszukani i nieusatysfakcjonowani. Firma Pomogę Ci Sp. z o. o. doradzi i pomoże w uzyskaniu jak największego Odszkodowania, zapewni pełną opiekę od początku sprawy.