Zaniżone odszkodowanie? Podpowiadamy jak nie dać się oszukać Ubezpieczycielowi część 4.

We wcześniejszych odcinkach naszego cyklu omówiliśmy już siedem trików, stosowanych przez firmy Ubezpieczeniowe, na zaniżanie kwoty odszkodowania. W kolejnej i ostatniej już części przedstawiamy trzy pozostałe, ale również bardzo ciekawe sposoby, dzięki którym Towarzystwom   udaje się znacząco zredukować koszty po swojej stronie.
Uszkodzenie nie nastąpiło wskutek wypadku
Firmy Ubezpieczeniowe często podważają zasadność wypłaty odszkodowania, twierdząc, że uszkodzenie nie nastąpiło wskutek zgłaszanej szkody, a miało miejsce na długo przed nią. Czy to oznacza, że jesteśmy oszustami i próbujemy wyłudzić pieniądze? Oczywiście takie sytuacje się zdarzają. Jednakże każda sprawa jest inna i warto zwrócić uwagę, iż Ubezpieczyciele nagminnie wykorzystują ten chwyt do obniżenia kwoty Odszkodowania. Warto zatem zastanowić się nad wynajęciem niezależnego rzeczoznawcy.
Szkoda całkowita
Jeżeli podczas wypadku komunikacyjnego nasze auto doznało bardzo licznych i dotkliwych uszkodzeń, Ubezpieczyciel może orzec tzw. szkodę całkowitą i wypłacić tańsze dla siebie Odszkodowanie. Jest to metoda dość często praktykowana w ostatnim czasie – oczywiście na niekorzyść poszkodowanego, który w wielu przypadkach jest tego nieświadomy. Firmy te swoją decyzję motywują zazwyczaj stwierdzeniem, iż uszkodzenie auta przekracza 70% wartości pojazdu i naprawa okazuje się nieopłacalna.
Samochód traci swoją wartość handlową
Wyliczając kwotę Odszkodowania, Ubezpieczyciele świadomie zapominają o tak ważnej sprawie, jaką jest wartość auta powypadkowego. Nawet jeśli zostało naprawione prawidłowo i jest w pełni sprawne – nigdy nie będzie miało takiej samej wartości handlowej jak przed wypadkiem. Właściciel chcący sprzedać taki samochód, musi się liczyć z tym, że jego cena będzie o wiele niższa, niż w przypadku bezwypadkowego czy bezkolizyjnego modelu. Poszkodowany powinien zatem domagać się nie tylko zwrotu kosztów naprawy auta, ale także Odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu.
Firmy Ubezpieczeniowe próbują różnych sposobów by obniżyć kwotę należnego nam Odszkodowania. Są w tym działaniu niezwykle przebiegłe i sprytne. Próbują wykorzystać niewiedze poszkodowanego i liczą na to, że nie będzie dochodził swoich praw przed sądem. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy takiej jak Nasza. Specjaliści Pomogę Ci Sp. z o. o. doskonale wiedzą jak uzyskać większe Odszkodowanie. Wieloletnia praktyka i doświadczenie to główne atuty naszej firmy w walce z nieuczciwymi praktykami Towarzystw Ubezpieczeniowych. Nie daj się oszukać i skorzystaj z naszej pomocy.