Samochód zastępczy z OC sprawcy

Auto zastępcze na koszt Ubezpieczyciela? Podstawowe rzeczy, które powinieneś wiedzieć.
Zapewne każdy z nas był świadkiem wypadku drogowego, kolizji lub drobnej stłuczki. Część z nas w takim zdarzeniu brała udział- była poszkodowanym. Wyobraźmy sobie zatem sytuację, w której jesteśmy uczestnikiem kolizji drogowej- stłuczki. Nasze auto ulega zniszczeniu- rzecz jasna nie z Naszej winy. Co teraz? Auto trafia do warsztatu, nie wiadomo na jak długo. Sprawy się nieco komplikują, przecież musimy jakoś dojeżdżać do pracy. Mamy dwa wyjścia – skorzystać z komunikacji miejskiej lub wynająć auto zastępcze- na co decyduje się coraz więcej poszkodowanych. I tutaj powstają liczne pytania i niejasności:
  • kto w tej sytuacji poniesie koszty najmu samochodu zastępczego?
  • Gdzie można wypożyczyć Auto i na jak długo?
  • Czy łatwy dostęp do komunikacji publicznej nie wyklucza możliwości najmu samochodu zastępczego?
  • Jakie warunki należy spełnić i na co w szczególności zwracać uwagę przy najmie auta zastępczego?
  • Czy otrzymam pieniądze NA wynajem samochodu czy ZA wynajem?
W wielkim skrócie: koszty najmu pokryje OC sprawcy, dostęp do komunikacji nie wyklucza możliwości skorzystania z auta zastępczego, a pieniądze dostajemy za wynajem auta. Pamiętajmy jednak, że nie może być to auto lepsze, wyższej klasy niż nasz samochód. Dodatkowo, stawki za najem w wybranej przez nas wypożyczalni nie mogą być wyższe, niż średnie ceny w naszym mieście.
Warto wiedzieć, że takie prawo nam przysługuje, ale czyhają na nas również pułapki. Możemy jednak uniknąć załatwiania formalności i skorzystać z firmy takiej jak nasza, która podstawi auto zastępcze bez opłat, a tematem odzyskania pieniędzy zajmie się za nas. Pomogę Ci Sp. z o.o.