Uszkodzony samochód

Liczba wypadków i kolizji na polskich drogach wzrasta, zwłaszcza w czasie beztroskiego wypoczynku. Liczne grono kierowców, szczególnie tych, którzy z wypadkiem komunikacyjnym mają styczność pierwszy raz, nie wie jak powinno się zachować w takiej sytuacji. No właśnie, jaka jest różnica między wypadkiem a kolizją? Dzisiaj postaramy się to wytłumaczyć.

Kolizja czy wypadek?
Kolizją nazywamy zdarzenie komunikacyjne, w którym ucierpiały jedynie pojazdy w nim uczestniczące. W tym przypadku wzywanie policji nie jest konieczne, istnieje możliwość dogadania się miedzy sobą i spisania umowy. W oświadczeniu powinny być zawarte informacje takie jak: dane sprawcy wypadku, kategorię i numer prawa jazdy, nazwę firmy ubezpieczeniowej, numer polisy i czas trwania ubezpieczenia, a także opis okoliczności kolizji. Gdy dochodzi do kolizji, to na nas spoczywa ciężar udowodnienia przed towarzystwem ubezpieczeniowym, że zostaliśmy poszkodowani.

Wypadek zaś następuje w przypadku gdy poza pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu, poszkodowani są także ludzie. Gdy dochodzi do takiej sytuacji natychmiast należy zawiadomić policję oraz pogotowie. Dokumenty, w których opisane będą okoliczności wypadku, sporządza policja.
Kierowcy powinni wiedzieć, że mogą dochodzić roszczeń z OC sprawcy, a nie tylko z polis, które mają wykupione. Te środki należą się na rehabilitację, na poprawę warunków zdrowotnych lub zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby.

Aby dochodzić odszkodowania lub zadośćuczynienia dobrze znać prawa które nam przysługują.

Warto skierować swoją sprawę do profesjonalnej firmy, takiej jak POMOGĘ CI. Nasza grupa ekspertów wyceni szkodę, pomoże w analizie oraz będzie reprezentować klienta przed sądem. Nasi specjaliści są gotowi w niesieniu pomocy poszkodowanym w wypadkach i kolizjach. Oferujemy pełen zakres świadczeń oraz indywidualny plan działania dla każdego klienta. Jesteśmy spółką lokalną, więc docieramy do klienta szybko i w ekspresowym tempie zajmujemy się zleconą sprawą.