Ulewy i Burze – czy zawsze należy Ci się Odszkodowanie?

Wiosna to okres,w którym wszystko powoli budzi się do życia. Jest to też okres, w którym nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody. Słoneczne i ciepłe dni przeplatają się z chłodnymi i deszczowymi. Wtedy też często mamy do czynienia z licznymi ulewami, burzami i powodziami. Zła pogoda może wyjątkowo uprzykrzyć nam życie, zwłaszcza kiedy dochodzi do uszkodzeń takich jak: przygniecione przez drzewa samochody, zalane mieszkania, zniszczone dachy. Czy w każdej sytuacji należy nam się Odszkodowanie?
Aby takie Odszkodowanie uzyskać, musimy spełnić kilka warunków. Jeżeli jednak tak się nie stanie, decyzja o wypłacie rekompensaty może być odmowna. W jakich zatem sytuacjach Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty Odszkodowania?
Otwarte okna
Jeżeli podczas ulewy zostawiliśmy w domu otwarte okna, Towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci nam Odszkodowania, gdyż wina leży po naszej stronie. Zazwyczaj taki zapis jest ujęty w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. A co jeśli nie zdążymy tego zrobić? W tym wypadku jest to kwestia sporna.
Zaniedbanie
Nie dostaniemy również pieniędzy, jeśli podczas ulewy woda dostanie się do mieszkania przez nieszczelne okna, drzwi czy dach. Zaniedbanie przez nas obowiązku, jakim jest naprawa uszkodzonych części domu, może wpłynąć zatem na decyzje Ubezpieczyciela. Warto zatem zbierać dokumentacje potwierdzającą wszelkie naprawy i kontrole.
Rzeczy pozostawione na balkonie
Jeśli uszkodzeniu uległy rzeczy pozostawione na balkonie podczas ulewy, nie mamy co liczyć na rekompensatę. Wyjątkiem są jedynie anteny telewizyjne i radiowe. Wszelkie inne elementy, w tym meble, nie będą podlegały pod Ubezpieczenie.
Zniszczona elewacja
Powinniśmy także zadbać o zewnętrzną elewacje budynku. To w naszym obowiązku leży, aby była ona jak najbardziej sprawna i spełniała swoje zadanie. Musi być również czysta i nie zapchana liśćmi czy kamieniami. W innym wypadku Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty Odszkodowania.
Mogłoby się wydawać, że uzyskanie Odszkodowania za zalanie wskutek silnej ulewy, czy burzy nie  będzie sprawiało większych problemów. Niestety rzeczywistość jest nieco inna, niż moglibyśmy przypuszczać. Towarzystwa Ubezpieczeniowe są na takie ewentualności dobrze przygotowane i wiedzą jak uniknąć wypłaty pieniędzy. Niestety, często też nadużywają swoich praw i znaczącą zaniżają kwoty Odszkodowań, lub odmawiają ich wypłacenia. Specjaliści Pomogę Ci Sp. z o. o. wiedzą jak uzyskać takie Odszkodowanie. Nasze doświadczenie i determinacja to najprostsza droga do wygranej.